«ДОНБАС МЕДІА ФОРУМ»: Місце ідеології в медійній політиці щодо Донбасу

Експертка Інституту Марія Доценко взяла участь у шостому «Донбас Медіа Форумі», який відбувся 11-12 вересня в онлайн форматі. Такі Форуми стали уже досить помітною подією в медіасередовищі не лише Донбасу, а й України.

У переліку заявлених тем одна з головних: постконфліктне врегулювання і підтримка громадських дискусій про мирне політико-дипломатичне вирішення ситуації на Сході України. Поставлена мета – зробити інформаційно якомога більше для того, щоб припинити конфлікт.

Мета цілком благородна, проте способи її досягнення проголошувались подекуди доволі дискусійні. Тяжіння організаторів до балансу протилежних позицій викликало нерідко і нерозуміння, і заперечення. Мова не лише про дискусію навколо питання, чи мають медіа вплив на особистість. Більш принциповим було питання про місце ідеології в медійній політиці ЗМІ щодо Донбасу.

На Форумі нерідко звучали позиції необхідності деідеологізації українських медіа при ігноруванні інформаційної війни Росії проти України. Ідеологія патріотизму визначалася як зайвий і навіть маргінальний компонент державної інформаційної політики.

Проте більш переконливі аргументи наводились тими експертами та журналістами, хто відстоював необхідність використання ідеології українського патріотизму в медіадіяльності, а також підкреслював важливість формування загальної єднальної патріотично-ідеологічної основи.
Детальніше за посиланням: http://isdpa.org.ua/donbas_media_forum