Ставлення Вінничан до партій на місцевих виборах

25 і 26 серпня Інститутом проведено серію фокус-групових дискусій з вінничанами щодо ставлення громадян до різних політичних партій. Проблема актуалізувалась перед близькими виборами до місцевих органів влади, які проходитимуть за партійними списками.

Вияснилась досить слабка поінформованість значної частки виборців про програми, діяльність та команди практично всіх партій. Домінував при виборі підтримки чи непідтримки партій фактор лідера. Місцевих представників навіть основних політичних сил Вінниці виборці практично не знають.

Цікавими виявились сприйняття вінничанами партій «Європейська солідарність» (П.Порошенко) і «Українська стратегія» (В.Гройсман). Один з мотивів – це проявлене сподівання на їх об’єднання для відстоювання інтересів Вінницької громади. Основна різниця між партіями, на думку учасників дискусій, в тому, що перша загальноукраїнська, друга місцева, регіональна. Обидві протистоять головному їх супернику в краї – партії «Слуга народу». При слабкості проявів політичного суперництва в регіоні на старті виборчої кампанії, очікується загострення їх боротьби і розгортання масованих пропагандистських проєктів.